Mata za łóżko na ścianę

Mata na ścianę za łóżko - proste zabezpieczenie ścianyNie odkryjemy ameryki, mówiąc, że podczas ustawiania mebli w sypialni łóżko najczęściej ustawiane jest przy ścianie. Nie ma lepszego miejsca dla łózka. Rzadko widuj się łóżko ustawione na środku pokoju. To rozwiązanie jest najlepsze pod kątem rozmieszczenia mebli, ale generuje problem. Wycierająca się farba lub brudzenie ściany od kołdry, pierzyny, koca. Sposobem jest odizolowanie ściany – zabezpieczenie jej. Możliwości jest kilka, ale skupmy się na najnowszym sposobie zabezpieczenia ściany za łóżkiem, który jednocześnie wprowadza ładny dekoracyjny akcent do wnętrza.

Jak sprawdza się mata w postaci naklejki z własnym wzorem

Sposób jest bardzo prosty i nazywa się naklejką tradycyjną. Czasami na ten materiał mówi się foto-naklejka, mata samoprzylepna… Dzięki nowoczesnej technologii możesz zamówić naklejkę z dowolnym wzorem i nakleić na ścianę za łóżkiem. Można wprawdzie nakleić białą naklejkę, ale po co, zdecydowanie ładniejsza będzie naklejka z nadrukiem. Może to być jakikolwiek nadruk. Jeżeli gustujesz w kwiatach, zamów naklejkę z tulipanami lub różami. Uwielbiasz New York – wybierz wzór ukazujący życie tej metropolii. Najlepiej użyć wzorów podłużnych – tak zwanych panoramicznych. Sprawdź w naszym sklepie przykładowe fototapety panoramiczne które możesz użyć do ozdobienia i zabezpieczenia ściany za łóżkiem.

Mata za łóżko na wymiar ściany

Najczęściej maty za łóżko wykonywane są na metry. Odmierzamy potrzebną nam długość – szerokość łóżka i naklejamy na ścianie. Naklejki możemy zamówić na konkretny wymiar. Gdy łóżko ma długość 190 cm, możemy zamówić dokładnie 190 cm, gdy 210 cm – to 210 cm. Podobnie z wysokością. Bardziej będzie nam się podobał wzór o wysokości 100 cm, 105, 112… taką dokładnie naklejkę możemy zamówić.mata w formie naklejki za łóżko

Jak pozbyć się maty za łóżkiem

Przestawiasz łóżko, ale ściany nie przestawisz, a na niej jest naklejona mata. Problem. Na uniknięcie takiej ewentualności najlepsza jest wspomniana naklejka. Naklejkę można bez problemu odkleić, gdyż klej wiąże się powierzchniowo i ani naklejka, ani klej, który ją trzymał nie zostanie na ścianie. Ważne aby podczas naklejania farba nie odchodziła od ściany, ale w większości przypadków tak nie jest.

16 thoughts on “Mata za łóżko na ścianę

 1. Niesamowicie prezentuje się ta mata,nie wiedziałam w ogóle, że coś tak pięknego istnieje. Znałam już fototapety ale o tej macie słyszę pierwszy raz.

  1. Prawda, że proste rozwiązania są najlepsze. Czysta ściana i dekoracja w jednym. Taką matę można zastosować w każdym miejscu, które będzie się brudziło np w przedpokoju.

  1. Taka fototapeta – mata na pewno będzie pasowała do łóżka z ratanu 🙂
   Pozdrawiamy sklepy z meblami ratanowymi 🙂

 2. Mamy podobną matę w naszej sypialni. Nie byłam początkowo do niej przekonana jednak teraz jestem jak najbardziej na tak, robi piękne wrażenie:)

 3. Koszt maty zależy od wielkości. Zakładając, że chcemy okleić ścianę za łóżkiem, które stoi dłuższym bokiem przy ścianie (standardowo 200 cm), a wysokość maty miałaby 70 cm, to koszt wyniesie 210 zł. Natomiast wzór nie ma znaczenia. Może być to dowolny wzór – nawet własne zdjęcie z wakacji lub rodzinne. Myślę, że tak spersonalizowana mata może budzić wiele radości podczas zasypiania. Proszę wyobrazić sobie kolaż rodzinnych zdjęć na które patrzymy zasypiając 🙂

 4. a ja mam pomysł na matę za łóżko, ale matę ogrzewaną. Taką, która nie tylko izoluje, ale i ogrzewa. Spokojnie! Nie przypiecze bo to tylko maksymalnie 40 stopni celsjusza, a ciepło robi się natychmiast. Koszt takiej maty 200 cm x 60 cm, to 800 zł, ale człowiek nie przeziębi się, a ogrzewanie promieniuje ciepłem słonecznym, a zatem doskonałe dla alergików 🙂

 5. Panie Jerzy – cena dość zaporowa za matę 🙂
  Przyznam jednak, że ciepła ściana kusi, tylko czy nie poparzy?
  Aha i gdzie takie cudo można zobaczyć?

  1. Orientowaliśmy się w tym temacie. Takie maty są na zamówienie i można w nich ustawić temperaturę 30 stopni Celsjusza, a zatem inaczej niż w przypadku zwykłych mat reguluje się jaka gorąca ma być mata, a nie jak gorąco ma być w pokoju. Bardzo duża różnica bo mata nie przypiecze. Sądzimy, że najlepszym zastosowaniem takiej maty będą ściany przy łóżeczku dziecka. Dziecko śpiąc oprze się o cieplutką matę, a nie o zimną ścianę. Wprawdzie nie mamy namiarów na firmy sprzedające takie maty, ale chętnie zamieścimy ofertę. Gdyby ktoś sprzedawał lub produkował takie rozwiązania proszę wpisywać się w komentarzach – zamieścimy informację.

  1. Dziękuję Panie Stanisławie za włączenie się w dyskusję. Rzeczywiście wyskakują oferty, ale nam nie chodzi o jakąś tam matę, ale taką, która ma odpowiedni regulator i jeszcze będzie można ją okleić, aby ładnie wyglądała na ścianie za łóżeczkiem dziecka.

  1. Panie Stanisławie, rzeczywiście możemy okleić taką matę co wpłynie pozytywnie na jej wygląd jak i wygląd pokoiku. Dysponujemy drukarką, która drukuje tuszami lateksowymi, które raz, że są bezwonne, a dwa nie odparowują niebezpiecznych dla zdrowia substancji z wydruku. Jednak nasze naklejki nie są tutaj najważniejsze, najważniejsze aby zgłosiła się firma, która oferuje do sprzedaży maty elektryczne, które nie parzą i będą mogły zostać zamocowane przy ścianie dziecka. To jest bardzo wrażliwe miejsce i trzeba się liczyć, że taka mata będzie musiała mieć odpowiednie zabezpieczenia zarówno dla ewentualnych awarii aby nagle nie zaczęła grzać jak szalona jak i odporna na ciekawość dziecka.

  1. Tak wymagania są wysokie, ale mamy nadzieję, że coś drgnie w tym temacie, przecież wykonuje się urządzenia elektryczne, które znajdują się w otoczeniu dziecka więc dlaczego nie maty za łóżko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *