Fototapeta nowojorskie taksówki – Aranżacje

Całkiem niedawno prezentowaliśmy aranżacje fototapet przedstawiających Nowy Jork. Dziś skupimy się na jednej z nieodzownych jego części – nowojorskich taksówkach, bez których metropolia ta zdecydowanie straciłaby sporą część swojego uroku. Zanim jednak przejdziemy do zalet, które niesie za sobą wybór fototapety przedstawiającej właśnie te samochody, spójrzmy na ich rys historyczny, czyli dlaczego stały się one tak bardzo popularne.

Najbardziej rozpoznawalnym, chociaż już nie używanym modelem na ulicach Nowego Jorku jest Checker A11. Swoją popularność na całym świecie zawdzięcza po części filmowi Taksówkarz, w którym główną rolę odgrywał Robert De Niro. Oficjalna historia tego modelu sięga lat 20 XX wieku i chociaż ostatni model wyszedł z użytku w roku 1999, to właśnie on został zapamiętany jako ta najbardziej rozpoznawalna z nowojorskich taksówek. Później jego rolę przeął Ford Crown Victoria, który w 2013 roku musiał uznać wyższość Nissana NV200, który teraz wiedzie prym.

Z żółtych taksówek często korzystają projektanci wnętrz. Fototapety zawierające głównie Forda Crown Victoria, często zdobią ściany domostw na całym świecie. Doskonale nadają się do salonu, sypialni jak i pokoju młodzieżowego. Dynamizm przedstawiony na nich nada wnętrzu nieco bardziej wyrazistego charakteru i pozwoli w pełni cieszyć się spędzanymi w nim chwilami.

Dzieki swojemu niecodziennemu, charakterystycznemu kolorowi, nowojorskie taksówki często przedstawione są w stylistyce one color, która wyciąga ich najlepsze cechy. Przedstawione w czarno-białym otoczeniu unowocześniają wnętrze. Nie oznacza to jednak, że ich przeznaczeniem są jedynie nowoczesne wnętrza. Dobrze sprawdzą się one także w pomieszczeniach utrzymanych w stylach bardziej klasycznych.

Fototapety z nowojorskimi taksówkami znajdziecie na stronie naszego sklepu w działach zobacz fototapety z samochodami oraz fototapety New York. Poniżej natomiast kilka ciekawych propozycji ich wykorzystania.

Piękna pełna dynamizmu fototapeta z taksówkami w nowoczesnej sypialni, utrzymanej w podobnej kolorystyce.
Imponujący pomysł na dekorację do salonu. Zbliżenie na nowojorskie taksówki robi niesamowite wrażenie.
Nowojorskie taksówki to także ciekawy pomysł na fototapetę do kuchni.