5 zalet fototapety z tunelem

Ściana naga? Zastanawiasz się jak powiększyć wnętrze? Sprawdź, czy dla Twojej ściany najlepszym rozwiązaniem będzie fototapeta tunel. Poniżej pięć faktów związanych ze wspomnianymi wzorami.

1/ wyraźna perspektywa – optycznie powiększa pomieszczenie
2/ mała ilość detali – nie rozprasza wzorku
3/ poziome i pionowe linie – zrównoważona stylistyka
4/ jednolita kolorystyka – łatwe dopasowanie kolorystyczne dodatków
5/ nowoczesne wzornictwo

Jeżeli Twoje mieszkanie jest nowoczesne zastanów się nad tunelem abstrakcyjnym, betonowym, ceglanym, kolejki podziemnej, metra lub wygenerowanym przez artystę w programie graficznym. Dla wnętrz tradycyjnych oraz retro dobrze jest zastosować podobne wzornictwo, ale występujące w formie fototapety z kamiennymi kolumnami – kolumnadą.

„Kręgosłup” dekoracji opiera się na perspektywie

Zastanawia Cię różnica między kolumnadą, a tunelem. Zaskoczymy Cię. Różnica jest niewielka i sprowadza się do „szaty wierzchniej”. Konstrukcja obu rodzajów dekoracji jest taka sama. Dlaczego kamienna kolumnada wykuta przez kamieniarzy ma ten sam „kręgosłup” co nowoczesny tunel metra? Oba rodzaj fototapety składają się z siatki pionowych i poziomych linii tworzących oddalającą się perspektywę. Oba rodzaje powiększą wnętrze, ale stylistycznie nowoczesny tunel do nowoczesnego wnętrza, a tradycyjna kolumnada do wnętrz tradycyjnych. Tutaj możesz się przekonać jaki wpływ na wygląda wnętrza ma fototapeta tunel, a tutaj zobaczysz aranżacje fototapety kolumny.

Alejka w parku to też tunel

Jeżeli lubisz zieleń, naturę, drzewa, ale chcesz podążać za szablonem tunelu, możesz wybrać na fototapetę alejkę w parku. Osłonięta od góry koronami drzew, bokami poszyciem, a u podstawy kamienistą ścieżką w pełni wpisuje się w założenia fototapett powiększających wnętrze.

 

Fototapeta do sypialni z tunelem autor http://agatonstudio.pl

 

Fototapeta tunel na ścianie w saloni

 

Fototapeta nowoczesny tunel