„Trzy pomysły na…”: Fototapeta do kuchni

Wraz z tym wpisem rozpoczynamy nowy cykl artykułów zatytułowany „Trzy pomysły na…”, w którym przedstawiać będziemy najciekawsze i najpopularniejsze wzory z danych kategorii. Do strony z każdym wzorem można przenieść się klikając na obrazek z daną wizualizacją. Więcej wzorów na naszej stronie w kategorii FOTOTAPETY DO KUCHNI

Dziś zajmiemy się kategorią fototapety do kuchni, które najczęściej wykorzystywane są przez projektantów wnętrz. Nie każdy z nich jest bowiem zwolennikiem dekoracji przykrywających całe ściany, jednak subtelne urozmaicenie przestrzeni pomiędzy blatem i szafkami kuchennymi niemal zawsze spotyka się z ich akceptacją. Dzięki różnorodnym wzorom, taki zabieg pozwala zamienić nudne kafle na coś bardziej stylowego i odpowiadającego danemu wnętrzu.

Zielone kiwi

Pierwszą z fototapet do kuchni, którą polecamy jest ta ze wzorem „Zielone kiwi”. Niech nie zmyli was jednak nazwa. Dekoracja składająca się z pociętych na cienkie plastry owoców, poza wspomnianym już zielonym kiwi, zawiera także różowego grapefruita, pomarańczę i żółte cytryny. Delikatny i różnorodny wzór, który dzięki swojej rozmaitości kolorystycznej doskonale wpasuje się do niemal każdej kuchni. Będzie idealnym uzupełnieniem pomieszczenia w ciepłych kolorach, natomiast do tych utrzymanych w stonowanych barwach, bądź nawet w czarni i bieli, wprowadzi nieco ożywienia.

Fototapeta „Zielone kiwi” w aranżacji do pomarańczowo-brązowej kuchni

Ulica NY

Drugą propozycją fototapety do kuchni jest kolaż zdjęć z niezwykle popularnego miasta, jakim jest amerykański Nowy Jork. Wzór zatytułowany w naszym sklepie „Ulica NY”, to dekoracja łącząca w sobie fotografie w czerni i bieli, oraz w stylu one color, gdzie z czarno-białego wzoru wyciągnięto żółty kolor nowojorskich taksówek. Piękny, klimatyczny kolaż. Fototapetę po wcześniejszym kontakcie z nami można poszerzyć, poprzez dołączenie do niej kolejnych fotografii. Taka dekoracja to doskonały pomysł, jeżeli naszą kuchnię widzimy w bardziej stonowanej kolorystyce.

Fototapeta „Ulica NY” w aranżacji z grafitową kuchnią

Rosa

Trzecim i ostatnim pomysłem na fototapetę do kuchni jest wzór „Rosa”. To dekoracja z powtarzającymi się źdźbłami trawy, której niewątpliwą zaletą są bardzo wyraźne i głębokie kolory, dzięki którym kuchnia od razu stanie się jaśniejsza. Pokrywające trawę delikatne kropelki porannej rosy dodają dekoracji odświeżającego charakteru. Dekoracja ta to świetny sposób na to, aby kompletnie zmienić profil kuchni. Oczywiście, najlepiej będzie prezentowała się w jasnej kuchni, jednak nie bójcie się też spróbować skontrastować ją z ciemnymi meblami.

Fototapeta „Rosa” rozjaśni ciemną kuchnię