„Trzy pomysły na…”: Fototapeta do salonu

Jeżeli brać pod uwagę wystrój wnętrza, salon jest najważniejszym miejscem naszego domostwa. To tutaj spędzamy najwięcej czasu, tu przyjmujemy gości, tu oddajemy się odpoczynkowi. Warto więc zadbać o odpowiednie dekoracje, które tworzą atmosferę spokoju, jednocześnie zwracając na siebie uwagę i imponując odwiedzającym nas osobom. W związku z tym, przedstawiamy tytułowe trzy pomysły na fototapetę do salonu, dzięki którym zmienisz swoje cztery ściany nie do poznania.

Fototapeta Most Retro

Pierwszą z propozycji jest niezwykle popularny wzór z niewielkim mostkiem przecinającym płynący przez park strumień. Pięknie współgrające ze sobą zieleń drzew, brąz mostu i prowadzącej do niego ścieżki oraz błękit strumienia od pierwszej chwili zwracają na siebie uwagę i pozwalają zakochać się w tej dekoracji od pierwszego wejrzenia. Sielankowy klimat tworzony przez tę fototapetę do salonu sprawia, że będzie ona doskonałą opcją do wnętrza utrzymanego w klasycznym stylu.

Ze względu na swoją kolorystykę, fototapeta ta będzie pięknie prezentowała się w otoczeniu ścian w nieco żywszych kolorach oraz podłogi zbudowanej z drewnianych desek, bądź jasnych paneli imitujących drewno.

Aranżacja fototapety Most Retro

Fototapeta Różany dym

Ta propozycja, przeznaczona jest przede wszystkim dla osób preferujących nowatorskie podejście do dekorowania wnętrz. Abstrakcyjne przedstawienie kwiatu róży w stylistyce one color to niezwykle ciekawy pomysł na fototapetę do nowoczesnego wnętrza. Turkusowe zabarwienie płatków róży łączące się z czarno białym tłem wprowadzi do pomieszczenia nieco ożywienia, pozwalając jednak zachować jego charakter.

Ta fototapeta do salonu, zdecydowanie najlepiej prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach utrzymanych w barwach bieli i czerni. Dzięki turkusowemu kolorowi obecnemu na dekoracji, pozwala nieco przełamać kolorystykę pomieszczenia, przyciągając wzrok gości. Dla osób gustujących w cieplejszych kolorach, w naszych zbiorach mamy również fototapetę „dusza róży” opierający się na tym samym wzorze lecz innym zestawieniu barw.

Fototapeta Różany dym przełamująca kolorystykę salonu utrzymanego w bieli

Fototapeta Londyn Big Ben

Trzecia pozycja na naszej dzisiejszej liście to fototapeta dla osób lubiących łączyć ze sobą klasykę i nowatorstwo. Jest to fototapeta do salonu przedstawiająca londyński zegar Big Ben, majestatycznie pnący się w górę nad Tamizą. Podobnie jak w poprzedniej propozycji, wzór ten przedstawiony jest w kolorystyce one-color. Z czerni i bieli wyciągnięto poszczególne elementy i nadano im turkusową barwę przyciągającą wzrok.

Łącząc ze sobą klimatyczne stare budynki Londynu i delikatnie abstrakcyjne podejście do kolorystyki dekoracji, fototapeta ta doskonale przeplata ze sobą różne style wnętrzarskie. Poniżej przedstawiamy jedno z ciekawszych rozwiązań, łączących we wnętrzu tę właśnie fototapetę i meble utrzymane w nieco innej kolorystyce.

Fototapeta Londyn Big Ben we wnętrzu o beżowo-brązowej kolorystyce

Aby zobaczyć więcej propozycji fototapet do salonu przejdź na naszej stronie do zakładki FOTOTAPETY DO SALONU