Cztery pomysły na ścianę między szafkami w kuchni

fototapeta między szafki do kuchni

Miejscem, które wydobywa z urządzających mieszkanie najwyższe pokłady inwencji jest drobny fragment ściany znajdujący się między szafkami w kuchni. Powyżej szafki wiszące, a poniżej szafki stojące z bałtem roboczym. Ten maleńki fragment ściany może zdeterminować wygląd całej kuchni. Dobrze dobrana dekoracja sprawi, że ściana zamieni się w ozdobę mieszkania.

Kafelki trwałe i dobre na wieki

Najprostszym sposobem jest naklejenie kafelków. Kafelki są naprawdę piękne, a ich zastosowanie daj trwałą dekorację na dziesięciolecia. Wspaniały efekt, który przetrwa malowanie ścian, wymianę frontów kuchennych i prawdopodobnie posłuży również następnemu pokoleniu. Jeżeli zależy nam na absolutnej trwałości bez kompromisów powinniśmy sięgnąć po kafle i nakleić je najmocniejszym dostępnym klejem. Zerwanie kafelków będzie wprawdzie wymagało kucia ścian, ale jeżeli zależy nam na trwałości, to kafelki są najlepszym rozwiązaniem. Cena zależy od rodzaju kafelków. Warto wybrać gładkie, które łatwo utrzymać w czystości.

Lacobel

Jednolita kolorystycznie szyba. Dostępna w różnych barwach, łatwa w utrzymaniu czystości. Doskonała przy minimalistycznych wnętrzach. Polecana do mebli kuchennych na wysoki połysk. Warto zamontować, gdy urządzamy kuchnię w stylu skandynawskim. Cena nie jest wysoka.

Szyba hartowna z zatopioną grafiką

Zastanawiając się nad szybą hartowaną warto zwrócić uwagę na jej trwałość. Pamięta, że szyba hartowana jest twarda i niełatwo ją uszkodzić, a przy pęknięciu powinna stworzyć uroczego pajączka – siateczkę pęknięć. Jeżeli Twoja kuchnia nie jest tylko na pokaz i gotowanie w niej jest Twoją pasją, uważaj na puknięcia w szybę np. przy zmywaniu. Cena wysoka – bezpieczeństwo kosztuje. Szyba nawet stłuczona nie popęka w ostre kawałki szkła. Uwaga! Zamawiaj tylko w pewnej firmie, zdarza się, że zamiast drogiej hartowanej szyby dostaniesz zwykłą bez hartowania.

Fototapeta laminowana między szafki kuchenne

Optymalnym rozwiązaniem dla osób poszukujących niedrogiej i jednocześnie wyjątkowej ozdoby na ścianę są fototapety do kuchni między szafki. Dowolne kolory i wzory zaczynając od kawy, a kończąc na krajobrazach. Laminowana fototapeta może zostać umieszczona przy zlewie oraz przy kuchence indukcyjnej. Pamiętaj. Płomień kuchenki gazowej ma 400 stopni Celsjusza, a zatem eliminuje wszelkie ozdoby nie zabezpieczone szybą hartowaną. Stosowaną praktyką jest umieszczenie hartowanego szkła jedynie w miejscu, gdzie jest kuchenka gazowa, a pozostałe miejsca bez szyby.

fototapeta magnolie do kuchni między szafkami