Sypialnia inspiracje – 3 proste zasady

Obraz na ścianę w sypialni

Szukasz inspiracji dla swojej sypialni? Zasobność portfela nie ma żadnego znaczenia. Sypialnię możesz urządzić na bogato nawet za niewielkie pieniądze. Najważniejsze zasady prezentujemy poniżej. Inspiruj się do woli.

Trzymaj się upatrzonej konwencji dla swojej sypialni

Wystrzegaj się błądzenia po stylach w swojej sypialni. Lubisz styl prowansalski, nie mieszaj go ze skandynawskim. Choćby kusiło Cię aby kupić ten piękny nowoczesny i minimalistyczny zegar, powstrzymaj się i poszukaj stylizowanego zegarka ze zdobieniami lawendy i stylizowanym popękanym od starości cyfer-blatem. Masz zamiar urządzić sypialnię w stylu nowoczesnym – nie wrzucaj do niej obrazu na ścianę z widokiem na włoską uliczkę. Może zamiast uliczki wybierzesz jednak abstrakcję? Pamiętaj. Nic tak nie psuje ogólnego wrażenia jak mieszkanie stylów. Gdy już zainspiruje Cię sypialnia z aranżacji staraj się ją odwzorować.

Trzymaj się wybranej kolorystyki

Masz w sypialni białe fronty w szafach, białe ramy łóżka, białą toaletkę? Całość ożywiłaś kolorem fioletowym? Nie kupuj do sypialni żółtych lub zielonych poszewek na poduszki. Trzymaj się obranej konwencji. W doborze kolorów pomoże aplikacja https://color.adobe.com/pl/create/color-wheel/ polecamy zwłaszcza zakładkę „odcienie”, gdzie pasujące kolory do wybrane przez Ciebie koloru pokażą się na ekranie. Narzędzie jest już przetłumaczone na język Polski więc nie ma problemu z tłumaczeniem. Jak ustalić numer koloru posiadanej przez nas farby na ścianie? Sprawdź na opakowaniu po farbie lub napisz do firmy produkującej farbę. Numer na pewno otrzymasz. W programie doboru pasującego koloru używany jest wzornik kolorów RGB, ale w kalkulatorze kolorów możesz dobrać odpowiedni dla siebie kolor.

Nie przesadzaj z ilością

Nie ma nic gorszego, gdy wstając z łóżka potykasz się o stolik nocny, uderzasz w kolano, następnie plączesz w mechaty dywanik leżący na wykładzinie, a przy wyjściu zahaczasz o liście palmowca. Problematyczne jest zgaszenie świateł LED pod łóżkiem, tych nad oknem i jednocześnie głównych na suficie i reflektorów w podwieszanym suficie i włączenie tych fikuśnych LED przy listwie podłogowej. Pamiętaj, że Twoja sypialnia zniesie wszystko – pytanie, czy Ty zniesiesz mrożące krew w żyłach poranki oraz wieczory okraszone wyłączaniem świateł? Mniej nie znaczy gorzej. Lepiej zaczekać z zakupem do uskładania większej sumy i kupić rzecz, która naprawdę poprawi wygląd i funkcjonalność sypialni, a jej użytkowanie nie będzie problemem.

Fototapeta liście do sypialni