Mata za łóżko na ścianę

Mata na ścianę za łóżko - proste zabezpieczenie ścianyNie odkryjemy ameryki, mówiąc, że podczas ustawiania mebli w sypialni łóżko najczęściej ustawiane jest przy ścianie. Nie ma lepszego miejsca dla łózka. Rzadko widuj się łóżko ustawione na środku pokoju. To rozwiązanie jest najlepsze pod kątem rozmieszczenia mebli, ale generuje problem. Wycierająca się farba lub brudzenie ściany od kołdry, pierzyny, koca. Sposobem jest odizolowanie ściany – zabezpieczenie jej. Możliwości jest kilka, ale skupmy się na najnowszym sposobie zabezpieczenia ściany za łóżkiem, który jednocześnie wprowadza ładny dekoracyjny akcent do wnętrza.

Jak sprawdza się mata w postaci naklejki z własnym wzorem

Sposób jest bardzo prosty i nazywa się naklejką tradycyjną. Czasami na ten materiał mówi się foto-naklejka, mata samoprzylepna… Dzięki nowoczesnej technologii możesz zamówić naklejkę z dowolnym wzorem i nakleić na ścianę za łóżkiem. Można wprawdzie nakleić białą naklejkę, ale po co, zdecydowanie ładniejsza będzie naklejka z nadrukiem. Może to być jakikolwiek nadruk. Jeżeli gustujesz w kwiatach, zamów naklejkę z tulipanami lub różami. Uwielbiasz New York – wybierz wzór ukazujący życie tej metropolii. Najlepiej użyć wzorów podłużnych – tak zwanych panoramicznych. Sprawdź w naszym sklepie przykładowe fototapety panoramiczne które możesz użyć do ozdobienia i zabezpieczenia ściany za łóżkiem.

Mata za łóżko na wymiar ściany

Najczęściej maty za łóżko wykonywane są na metry. Odmierzamy potrzebną nam długość – szerokość łóżka i naklejamy na ścianie. Naklejki możemy zamówić na konkretny wymiar. Gdy łóżko ma długość 190 cm, możemy zamówić dokładnie 190 cm, gdy 210 cm – to 210 cm. Podobnie z wysokością. Bardziej będzie nam się podobał wzór o wysokości 100 cm, 105, 112… taką dokładnie naklejkę możemy zamówić.mata w formie naklejki za łóżko

Jak pozbyć się maty za łóżkiem

Przestawiasz łóżko, ale ściany nie przestawisz, a na niej jest naklejona mata. Problem. Na uniknięcie takiej ewentualności najlepsza jest wspomniana naklejka. Naklejkę można bez problemu odkleić, gdyż klej wiąże się powierzchniowo i ani naklejka, ani klej, który ją trzymał nie zostanie na ścianie. Ważne aby podczas naklejania farba nie odchodziła od ściany, ale w większości przypadków tak nie jest.