Fototapety dla dzieci – jaką wybrać

Wbrew pozorom wybranie fototapety do pokoju dziecka nie jest prostą sprawą. Produkujemy i naklejamy fototapety od wielu lat. Wielokrotnie realizowaliśmy fototapety do pokojów dziewczynki, chłopca lub maleńkiego dziecka. Pokusiliśmy się o mały poradnik dla rodziców jaką fototapetę wybrać do pokoju zajmowanego przez dzieci. Poniżej zamieszczamy również aranżacje fototapet w pokojach dziecięcych jakie z przyjemnością realizowaliśmy – drukowaliśmy i naklejaliśmy. W pokojach dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, rodzice wybrali naszym zdaniem idealne wzory. Nie są infantylne i będą „rosły” razem z pociechami. Pobudzą wyobraźnię oraz ciekawość świata. Pamiętaj, że specyfika takich miejsc jest wielofunkcyjna. Pokój dziecka, to sypialnia, bawialnia i pracownia. Cały dom zamknięty w jednym wnętrzu. Pierwsze pytanie jakie się nasuwa: co my właściwie dekorujemy?

Fototapeta do pokoju dziecka – czyli do jakiego?

Dekorujemy salon, sypialnię, czy biuro? Wszytko w jednym miejscu. Nasza pociecha będzie w tym pokoju: spała, bawiła się i pracowała przez wiele lat. Pokój dziecięcy to świat w pigułce. Powinien być funkcjonalny i najczęściej taki właśnie jest. Powinien mieć meble, które wystarczą na dłuższy czas. Gdy kupujesz dziecku ubrania starasz się przewidzieć zapas, który wystarczy na jeden lub dwa sezony – aby dziecko nie wyrosło za szybko ze spodni, bluzy lub butów. Na styk – dziecku się nie kupuje. Dokładnie tak samo traktuj fototapetę dla dziecka. Nie wybieraj wzorów na styk o temacie takim jakim w tej chwili interesuje się dziecko. Dzisiaj lubi batmana, a za tydzień dinozaury, a za miesiąc zapomni o nich i polubi strażaków. Wyłuskaj ogólną koncepcję z jaką identyfikuje się Twój maluszek. Może lubi samochody, a dinozaury są chwilową zachcianką, którą odstawi za chwilę i wróci do swojej prawdziwej pasji. Wracając do pytania – do jakiego wnętrza będzie fototapeta – do multi – funkcjonalnego zajmowanego przez ciekawego świata małego człowieka, który ze ściany w swoim pokoju może czerpać inspiracje zainteresowań oraz je rozwijać. Pierwsza zasada – fototapeta dla dziecka powinna być kupowana z zapasem – zapasem rozwoju Twojej pociechy.

Jaką fototapetę do pokoju dziecka

Jeżeli decydujesz się na modny wzór, którego temat już w momencie naklejania na ścianę może być nieaktualny – dziecko w kilka dni po zamówieniu dekoracji zmieniło obiekt zainteresowań, warto rozważyć re-pozycjonowalne fototapety samoprzylepne. Taka ozdoba nie może być duża z dwóch powodów:

  1. mniejsza dekoracja = niższa cena,
  2. mniejsza dekoracja łatwiejsze naklejenie + łatwiejsze odklejanie

Jeżeli jednak świadomie podejmujesz decyzję, że za chwilową zachcianką nie pójdziesz, naklejona na całą ścianę fototapeta dla dzieci, stanie się trwałą i pasjonującą przygodą. W aranżacjach jakie możesz zobaczyć poniżej rodzice wybrali wzory ponadczasowe: widok na rafę koralową z pływającymi tropikalnymi rybami oraz barwnymi roślinami. Niezależnie od wieku dziecka fototapeta będzie zdobiła pokój, inspirowała i pobudzała zmysły.

W naszym sklepie znajdziesz równie ciekawe fototapety dla dzieci

Szukasz firmy, która wydrukuje i naklei fototapetę – napisz do nas: