Naklejanie naklejek na równe powierzchnie.

Na jakie powierzchnie stosować naklejki od Agaton Studio?

Naklejki wykonywane przez Agaton Studio można stosować do wszystkich równych, gładkich i nie chłonących wody powierzchni. W szczególności naklejki dedykowane są do oklejania:

drzwi wewnętrznych,

drzwi szaf wnękowych wykonanych z płyty,

drzwi szaf wnękowych wykonanych ze szkła lub szyby,

frontów mebli,

lodówek,

kabin prysznicowych,

zmywarek,

płyt pcv.

Kolekcję naklejek znajdziesz w kategorii Foto-naklejki.

Jak zamówić naklejkę, aby montaż był prosty i przyjemny?

Naklejkę należy zamówić większą od powierzchni na którą zostanie naklejona.

Przykładowo, gdy szerokość drzwi wynosi 90 cm x 200 cm, naklejka powinna zostać zamówiona w rozmiarze co najmniej 91 cm x 201 cm. Dodatkowe centymetry zostaną ścięte podczas naklejania. Przy rozmiarach wzoru 90 cm x 200 cm ścięcie centymetra lub dwóch nie będzie miało wpływu na wzór, a znacznie ułatwi naklejanie.

Pamiętaj, aby przed naklejeniem sprawdzić, czy zamówiona naklejka nie jest mniejsza od powierzchni na którą zostanie naklejona.

 


Potrzebne do naklejenia przedmioty:

1. Spryskiwacz do kwiatów,

2. Woda oraz kilka kropli płynu do mycia naczyń,

3. Nożyk łamany do przycinania wykładzin lub tapet

4. Opakowanie płyty CD lub stara karta kredytowa, którą należy owinąć kilka razy miękkim materiałem - flauszem lub ..... w dalszej części przygotowany przedmiot nazywany będzie raklą.

Oczyszczenie powierzchni.

Powierzchnia powinna być równa, bez wgłębień, załamań i odstających elementów. Przed montażem naklejki należy zdemontować klamki, zamek, uchwyty i inne odstające elementy, które utrudnią naklejanie.

Kolejnym krokiem jest umycie i odtłuszczenie powierzchni przy pomocy gąbki i wody z płynem do mycia naczyń.

Tak przygotowane podłoże jest gotowe do naklejania naklejki.


Naklejanie naklejek

Naklejanie należy rozpocząć od przygotowania roztworu wody i płynu do mycia naczyń. Do spryskiwacza wlewamy wodę i kilka kropel płynu. Mieszamy i spryskujemy powierzchnię na którą zostanie naklejona naklejka. Następnie próbką naklejki, która zawsze jest wysyłana wraz z głównym zamówieniem sprawdzamy, czy naklejka bez problemu przesuwa się po płycie. Jeżeli wyczuwalny jest opór - naklejka nie chce się przesuwać lub przesuwa się z trudem do spryskiwacza należy dolać kolejne kilka kropel płynu.

Przygotowanie drzwi do naklejania

Kolejnym krokiem jest spryskanie całej powierzchni, grubą warstwą przygotowanego roztworu. Nadmiar roztworu nigdy nie jest problemem, problemem może być jego za mała ilość.

Gdy powierzchnia jest mokra, możemy rozpocząć odklejanie papieru, który od spodniej strony zabezpiecza klej na naklejce. Odklejanie muszą wykonać trzy osoby. Jedna będzie trzymała spryskiwacz, aby stale polewać przygotowanym roztworem (wody i płynu do mycia naczyń) klej na naklejce. Dwie pozostałe ściągają papier zabezpieczający warstwę kleju.

Podobnie jak w przypadku powierzchni - nadmiar roztworu nigdy nie jest problemem, problemem może być jego za mała ilość.

Po odklejeniu papieru, gdy powierzchnia do oklejenia oraz spód naklejki jest mokry nakładamy naklejkę w miejscu, gdzie ma zostać zamocowana.

Naklejanie naklejki na drzwi

Dzięki przygotowanemu roztworowi naklejkę możemy dowolnie przesuwać i wyrównywać. Naklejkę należy położyć w taki sposób aby z każdej strony wystawała poza krawędź oklejanej powierzchni.

Ułożenie naklejki na drzwiach

Dociskanie naklejki - pozbycie się wody

Dociskanie naklejki wykonujemy przy pomocy rakli (równego przedmiotu owiniętego miękką tkaniną) oraz przygotowanego na samym początku roztworu wody i płynu do mycia naczyń. Na naklejkę od strony wzoru wylewamy wspomniany roztwór, a następnie dociskamy ją do powierzchni przy pomocy rakli. Dociskając naklejkę wypychamy jednocześnie wodę spod naklejki. Dociskanie należy rozpocząć od środka i przesuwać się do brzegu.

Wypychanie wody - docinanie

Jedną z ostatnich czynności jest ścięcie nadmiaru naklejki. Ścinanie wykonujemy zaraz po wypchnięciu wody spod naklejki. Odłożenie tej czynności na później może się wiązać w niektórych przypadkach z uszkodzeniami powierzchni na jaką naklejka jest przyklejana. W szczególności z powierzchniami mebli, płyt wiórowych i innych powierzchni wrażliwych na wodę.

Ostatnią czynnością jest odczekanie 24 godzin przed wprowadzeniem do użytku oklejonej powierzchni. Pomimo wypchnięcia wody, klej na naklejce nadal jest wilgotny, a zatem jego właściwości klejące są bardzo słabe. Dopiero po odczekaniu 24 godzin naklejka i powierzchnia na którą została naklejona wyschnie zupełnie i klej uzyska docelowe właściwości klejące.


Poniżej prezentujemy propozycje wykonania naklejek.

(aby zobaczyć produkt w sklepie kliknij na obrazek)

 

 naklejka na szafę

naklejka na szafę

Naklejka na kabinę prysznicową

Naklejka na drzwi

Kliknij na obrazek - zobacz produkt w sklepie

Kliknij na obrazek - zobacz produkt w sklepie