Fototapety panoramiczne

Nowe produkty

Tutaj kupisz fototapety panoramiczne o klasycznych proporcjach 4 lub 3 na 1. Często zdarza się że chcemy aby dekoracja, która ma pojawić się na ścianie naszego domu była naprawdę wyjątkowa, przedstawiała sobą coś, co zachwyci nas nawet, gdy spojrzymy na nią po raz setny tego samego dnia. Zadanie to już na samym początku nie jest łatwe, znalezienie takiej dekoracji do prostych nie należy, jednakże widząc cel na końcu poszukiwań jakim jest ta wspaniała ozdoba można z poświęcić tę parę chwil by ją odnaleźć.

W kategorii fototapety z modelem panoramicznym znajduje się ogromną ilość dekoracji, a pośród nich z pewnością jest taka która zadowoli również Ciebie. Tapety panoramiczne odznaczają się dokładnie taką samą cechą jaka została zawarta w tytule tego zbioru. Mianowicie chodzi o niezwykle szerokie wzory które sprawią że we wnętrzu pojawi się coś na kształt gigantycznego okna na wybrany świat. Jest kilka podstawowych grup które warte są nieco obszerniejszego opisu:

  • – panorama górska;
  • – szeroki widok na jeziora i morza;
  • – panormiczna natura lasów.
panoramiczna do sypialni
na stronę
Pokazywanie 1 - 21 z 89 elementów

Zastosowanie fototapet panoramicznych

Ten szczególny rodzaj dekoracji dedykowany jest głównie do uzupełnienia wystroju wnętrza o długą i jednocześnie niską ozdobę ściany. Najczęściej tapeta panoramiczna jest więc naklejana na ściany, których proporcje oraz meble determinują panoramiczne ułożenie wzoru. Zwróć uwagę, że ta ozdoba najlepiej będzie wyglądała na ścianie:

  • – w kuchni między szafki;
  • – salonie na ścianę za sofą;
  • – do sypialni za wezgłowie łóżka;
  • – na długą ścianę w przedpokoju;

Kuchnia, to idealne miejsce do wykorzystania wyjątkowych właściwości tapety panoramicznej. Nad stołem jadalnym, między szafkami lub przy oknie - panorama sprawdzi się doskonale. Wykorzystaj naturalne fragmenty ściany do ich ozdobienia. Przerwy między meblami lub zabezpieczenie ściany nad kuchennym blatem.

Salon jest równie wymagającym miejscem. Najczęściej mocno zabudowany meblami pozostawia niewiele miejsca do naklejenia dekoracji. Tu właśnie tapeta panoramiczna czuja się najlepiej. Angażuje uwagę i można ją dopasować do dostępnych powierzchni. Naklejona na ścianę w salonie nad sofą pozostawi wiele miejsca na interpretację stylistyki.

Sypialnia, a dokładniej ściana za łóżkiem. Zauważ, że wezgłowie i tak zasłoni większą część dekoracji, więc warto ominąć ten aspekt wykorzystując dostępne miejsce, a pozostałą część ściany potraktować jako pas-partou odcinające estetycznym borderem wybraną tapetę

panorama w salonie

Panoramiczna fototapeta z szerokim horyzontem

Ciekawym motywem dla ułożenia panoramicznego są wzory o szerokim horyzoncie. Do tej tematyki należeć będą morskie panoramy ze szczególnym rodzajem zdjęcia obejmującego plażę, wodę oraz niebo. Wyobraź sobie iluzję okna w Twoim salonie z widokiem na szeroką przestrzenną głębię morskiego pejzażu. Drugim wzorem idealnie wpisującym się w ułożenie panoramy będą pasma górskie, które wymuszają niejako podłużne proporcje dekoracji.

Tematy fototapet panoramicznych

Pierwszą jest zdecydowanie architektura. Panoramy miast od zawsze zachwycają swoim przepychem, a wzory w których widoki te ukazane są na jednej ozdobie stanowią zdecydowanie jedne z najwspanialszych dekoracji. Jeśli chodzi o dokładniejsze przedstawienie niektórych wzorów na szczególną uwagę zasługują panoramy przedstawiające wielkie metropolie które ciągną się aż po sam horyzont, mimo iż wzór uchwycono z najwyższego możliwego do osiągnięcia punktu w mieście. Taka ozdoba wprowadzi do wnętrza uczucie że wnętrze stało się znacznie większe choć tak naprawdę wcale się nie powiększyło. Kolejnym wspaniały przykładem dzieł architektury które zostały przedstawione jako wzory są mosty. Mowa tu oczywiście o tych najbardziej okazałych i interesujących konstrukcjach. Jak na przykład most Brooklinski w Nowym Yorku, jest to budowla która zdecydowanie nada wnętrzu niepowtarzalny klimat i charakter. Ostatnią jednak nie mniej ciekawą przedstawicielem architektury są ulice samych miast, one również ukazują wspaniałe oblicze metropolii które wprowadzi do pomieszczenie spokojną a przy tym nieco melancholijną atmosferę.

Kolejną grupą tematyczną która ma swój wkład w tę kategorię są rośliny, mowa tu o wszystkich przedstawicielach królestwa flory. Od kwiatów orchidei po dmuchawce i od drzew po same pola. Ten niezwykle skrócony opis doskonale ujmuje zawartość tej tematyki, albowiem znaleźć można tutaj niemal wszystko. Jak na przykład wspomniane orchidee jako niezwykle gustowne kwiaty ale również proste a zarazem jak zawsze piękne tulipany, porastające pola, oraz te najbardziej pospolite a pomimo tego niezwykle popularne maki. Zaraz po kwiatach znaleźć można wiele dzieł przedstawiających różnego rodzaju trawy, a pierwszy rzut oka wydają się być nieco zbyt prozaiczne jednakże jest to tylko złudzenie można powiedzieć sztuczna skromność która znika zaraz po przyklejeniu do ściany wnosząc do wnętrza niekończące się pokłady naturalnego spokoju. Z trawami kontrastują wszelkie drzewa, te ogromne wyniosłe rośliny doskonale nadają się na wzór panoramiczny, ponieważ to właśnie dzięki niemu można ujrzeć na ścianie znacznie większy kawałek lasu który na dodatek wygląda naturalnie.

Doskonałe proporcje dekoracji panoramicznej

Panoramy wiążą się z podłużnymi proporcjami. W sklepie Agaton Studio przyjęliśmy, że wynosić one powinny 4 do 1. Na przykład 200 cm szerokości i 50 cm wysokości. Pamiętaj, że to są nasze sugestie, a dopasowanie proporcji do Twojej ściany jest jak najbardziej wykonalne. Każdy motyw możemy ścieśnić lub poszerzyć o dodatkowe elementy, aby pasował do dysponowanego przez Ciebie miejsca na ścianie.

Aranżącja w pomieszczeniu fototapety panoramicznej

U nas możesz skonfrontować wyobrażenia o ścianie ozdobionej panoramicznym dekorem z rzeczywistością jaszcze przed złożeniem zamówienia. Wyślij do nas zdjęcie salonu, kuchni lub sypialni, a my za darmo zaaranżujemy w jego wnętrzu wybrany przez Ciebie wzór. Zyskaj pewność, że dekoracja spełni Twoje stylistyczne wymagania.

Fototapeta panoramiczna dopasowana do proporcji wnętrza

Przeglądając galerię Agaton Studio zwrócisz uwagę, że brak jest w sklepie automatycznego kadrowania zdjęć do wymiarów. To celowy zabieg. Uważamy, że nic nie zastąpi doświadczonego grafika, który potrafi wydobyć z fototapety panoramicznej najważniejsze elementy nawet w nietypowych proporcjach.

Naklejenie na ścianę jest proste

Najczęściej fototapety panoramiczne drukowane są w jednym kawałku. Otrzymasz więc dekorację, która jest bez łączeń w jednym brycie. Jak zabrać się do naklejania takiej panoramy? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Tapeta winylowa na fizelinie nie wymaga namaczania klejem. Posmaruj więc ścianę klejem i dociśnij suchą dekorację. Montaż szybki i prosty.