pokój dziecka

Nowe produkty

Fototapety do pokoju dziecka

Fototapety do pokoju dziecka muszą być bezpieczne dla zdrowia. Takie właśnie fototapety tutaj kupisz.

Dobranie dekoracji do pokoju dziecka stanowi jednocześnie największe wyzwanie a przy tym najtrudniejsze. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze fototapetę nie dobieramy dla siebie a dla pociechy co sprawia że ciężko kierować się własnymi odczuciami na temat dobieranego wzoru. Po drugie nawet jeśli w końcu uda się znaleźć odpowiednią grafikę nie wiadomo na jak długo będzie się ona dziecku podobać. Dzięki temu można dojść do wniosku że dekorację najlepiej wybierać razem z dzieckiem a jednocześnie sprawdzić czym interesuje się na nieco dłuższą metę. Takim zainteresowaniem może być wszystko, od księżniczek po żaby i samochody. Najważniejsze by było to dla dziecka coś dłuższego niż jednodniowa pasja, dzięki temu można uniknąć ciągłych zmian dekoracji. Jednakże gdy już znajdzie się tą idealną fototapetę, nic nie jest w stanie przebić płynącej z tego powodu radości dziecka.

Co będzie najlepszą dekoracją dla dziecka? Można postawić na kilka prawdopodobnych pewniaków. Chodzi w nim o podział na chłopców i dziewczynki, czyli te najprostsze skojarzenia. Wiadomo że synek raczej nie specjalnie utożsami się z księżniczką w różowej sukni, to jest zdecydowanie domena dziewczynek. Innymi wzorami które mogą się właśnie im spodobać są kwiaty. Te delikatne a zarazem piękne rośliny idealnie nadadzą się by wprowadzić do wnętrza nieco pozytywnej energii. Chłopcy natomiast z pewnością ucieszą się z rysunkowych wyścigówek zbliżających się z uśmiechami na maskach do mety. Poza tymi kilkoma wciąż pozostaje jeszcze wiele innych właśnie w ten sposób podzielonych wzorów. Poza nimi jest jeszcze jeden rodzaj wzorów, są to takie które pasują wszystkim. Grafiki te sprawiają radość każdemu dziecku niezależnie od zainteresowań i płci, a co ważniejsze nie znudzą się przez długi czas. Przykładem właśnie takiego wzoru może być dekoracja z wesołymi dzieci mi bawiącymi się w parku kolorową piłką, całość utrzymana w rysunkowym stylu. Oczywiście szukając dokładniej znaleźć można znacznie więcej wzorów które spodobają się pociechom.

Dla starszych dzieci również można znaleźć tutaj sporo grafik które dzięki nieco bardziej dorosłemu stylowi spodobają im się. Doskonałym przykładem właśnie takich dekoracji mogą być zwierzęta. Te wspaniałe stworzenia idealnie ozdobią każdy pokój. Jak łatwo się domyślić i tutaj można zastosować podział na chłopców i dziewczynki choć nie tak widoczny jak wcześniej. Dla przykładu prawdopodobnie dziewczynkom bardziej spodobają się fototapety z kucykami i kotkami, a chłopcom z psami. Są to jednakże tylko gdybania ponieważ każde dziecko jest inne. Ponad to można zastanowić się nad skorzystaniem ze wzorów o tematyce architektury. Te z pozoru bardzo dorosłe grafiki są doskonałą inwestycją na przyszłość ponieważ, im dziecko będzie starsze tym bardziej będzie mu się podobać, a poza tym jest wiele budowli i konstrukcji które spodobają się pociechom w każdym wieku.

Przeglądając tę galerię natknąć się można również na grafiki idealnie nadające się do ozdobienia wanienki nie są one tam przez przypadek, ich przeznaczeniem jest właśnie znaleźć się na ścianach łazienki z której korzysta maluch. Jeśli ma niezbyt radosny stosunek do wanny a tym bardziej wody na jej dnie, jest sposób aby zmienić codzienną katorgę. Przede wszystkim nie wolno przedstawiać kąpieli jako obowiązku, a jako zabawę. W ten sposób dziecko spojrzy na tę czynność w zupełnie innym bardziej sprzyjającym świetle. Aby jednak tak się stało dobrym pomysłem będzie przygotowanie terenu zabaw, a nie ma lepszego na to sposobu niż dekoracje przedstawiające morskie zwierzątka wesoło harcujące na dnie piaszczystego oceanu. Oczywiście takie wzory są przedstawione w stylu rysunkowym co jeszcze bardziej poprawia humor dziecka. Dla starszych dzieci lub zwyczajnie osób myślących o przyszłości znajdzie się wiele morskich motywów w bardziej dorosłej kompozycji. Jako że łazienka należy do miejsc które dla fototapet stanowią teren co najmniej niebezpieczny wypadałoby ją zabezpieczyć przed czynnikami takimi jak woda, para i tak dalej. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie dekoracji w takim wnętrzu jest laminat. Czyli ochronna warstwa która sprawia że powierzchnia staje się odporna na ciecze, oraz delikatne przecieranie. Dzięki takiej osłonie można bez przeszkód wycierać zmoczoną fototapetę i nie martwić się innymi czynnikami zewnętrznymi.

Takie i wiele więcej grafik można znaleźć właśnie w tej galerii.

na stronę
Pokazywanie 1 - 21 z 113 elementów