Kolekcja One Color

Nowe produkty

Fototapety One Color

Fototapety one color to kategoria w której znajdują się najciekawsze wzory ze wszystkich kategorii. Zostały wybrane specjalnie do tego konkretnego stylu który zmienia oryginalną kolorystykę na sepię bądź odcienie czerni i bieli, by w finale zmienić barwę kluczowego elementu dekoracji na taki który wyróżni go od całej reszty. Czasami jest to zwyczajne oddanie mu naturalnych kolorów, jednak zdecydowanie częściej zdarza się iż ów element zyskuje całkowicie nową zadziwiającą barwę. Zabieg ten doda dziełu niezwykłego artystycznego wyrazu, znakomicie podkreślającego oryginalny charakter wzoru. Przeglądając ową kolekcję specjalną natknąć się można na kilka głównych tematyk, jak na przykład architekturę, motoryzację, naturę, oraz wiele niezwykłych wzorów których nie da się normalnie sklasyfikować.

Architektórę można podzielić na dwa rodzaje przepiękne klimatyczne budowle, oraz niepowtarzalne znane na całym świecie konstrukcje. Jednakże zaczynając od tych pierwszych, są to między innymi uliczki małych miasteczek w których budynki często malowane są na różne pstrokate kolory, właśnie barwy elewacji takich kamieniczek stają się celem dla tej kolekcji. Powstające w ten sposób wzory doskonale nadają się by nadać wnętrzu nieco bardziej przytulny charakter, a przy tym nie tracąc wcześniej wspomnianego artystycznego wyrazu. Niezwykle dużą popularnością cieszą się sławne konstrukcje. Mowa tu na przykład o Wierzy Eiffela widzianej z poziomu ulicy, cała kolorystyka została zredukowana do odcieni szarości, poza tym paryskim monumentem, którego konstrukcja promieniuje wręcz różem. Takie nadanie zupełnie nie rzeczywistego koloru ma wspaniały wpływ na dekorację. Oczywiście znaleźć można również znacznie więcej równie ciekawych budowli których kolorystyka została zmieniona na równie niesamowite odcienie.

Niezwykle dużo wzorów na jakie można się natknąć przedstawia wszelkiego rodzaju pojazdy. Jest to całkiem naturalne ponieważ to właśnie samochody, rowery czy tramwaje można spotkać na ulicy przybrane w każdy możliwy kolor. Wspomniane dwukołowce wspaniale komponują się z wzorami przedstawiającymi architekturę. Są źródłem nieco nostalgicznej aury, jakby tęsknoty za starymi dobrymi czasami, a jednocześnie ukazują artystyczny wyraz który wspaniale komponuje się z wcześniej wspomnianą własnością. Wspaniale w kolorach kompletnie nie możliwych dla architektury w naturze prezentują się samochody szczególnie te stare, w których styl liczył się ponad osiągi. Jednakże szukając czegoś bardziej naturalnego z łatwością znaleźć można kilka dość realnych kolorystycznie pojazdów. Mowa tu na przykład o sławnych Nowojorskich taksówkach, ich żółtą karoserię każdy niezmiennie kojarzy właśnie z tego typu środkiem miejskiego transportu. Jeśli zaś chodzi o ich wygląd w tej kategorii pozostaje on bez zmian. Cała pozostała część wzoru zostaje skryta pod płaszczem czerni i bieli, pozostawiając żółte samochody w ich naturalnym kolorze. Taka fototapeta wniesie do wnętrza dynamiczny charakter znany z ulic wielkich metropolii.

Jeśli zaś chodzi o naturę, w jej poszukiwaniach znaleźć można między innymi nieskończone pola o nieboskłonie w odcieniach sepii a pola w ich naturalnym pięknym odcieniu, jak na przykład fiolet u wrzosów. Równie często widuje się wzory nieco bardziej portretowe jeśli można to tak nazwać. Chodzi tu o przedstawienie pojedynczych kwiatów a nie całego pola, ich kolorystyka zostaje jeszcze bardziej wzmocniona by pokazać je z jak najlepszej strony, dodatkowo by podkreślić tę wartość całą pozostała kolorystyka zostaje zredukowana do odcieni czerni i bieli lub sepii.

Wspomniane na początku wzory które nie dają się sklasyfikować stanowią równie ważną część tej kategorii co wszystkie pozostałe tematyki. Do takich dzieł należą między innymi maski przeznaczone na wspaniały Wenecki karnawał, zmieniając kolorystykę kilku widocznych elementów uzyskuje się można powiedzieć flagowy wzór całej kolekcji, który niezmiennie cieszy się nieustającą popularnością.  

na stronę
Pokazywanie 1 - 21 z 98 elementów