Krajobraz

Nowe produkty

Wspaniałe fototapety z pejzażami stworzonymi przez naturę. Zacienione polany, przestrzenne aleje oraz wyłaniające się z mgły pomosty. Fototapeta krajobraz, to enklawa spokoju i romantycznego pejzażu na ścianie w Twoim wnętrzu. Fototapety z krajobrazem w galerii Agaton Studio drukujemy bezwonnymi i bezpiecznymi dla zdrowia farbami lateksowymi. Co ważne kolory na dekoracji nie płowieją, są przez lata intensywne i nasycone.

Zwróć uwagę, że każdą fototapetę z krajobrazem dopasujemy do wymiaru Twojej ściany oraz koloru jakiego potrzebujesz. Wybierz wzór, zmierz ścianę i napisz do nas biuro@agatonstudio.pl - bezpłatnie wykonamy aranżację oraz wycenę dekoracji w Twoim pomieszczeniu.

na stronę
Pokazywanie 1 - 21 z 106 elementów

Fototapeta z krajobrazem powiększy Twoje pomieszczenie

Idealnymi przykładami wzorów ukazujących kwintesencję dobrej formy graficznej są fototapety z tematem krajobrazu. Galeria Agaton Studio jest rozległa jak temat pejzażów i dotyczy zarówno modeli natury jak i architektury. Biorąc pod uwagę większą ilość dekoracji z krajobrazem, jako przykładów spójnej aranżacji wnętrza, sprawa staje się zgoła inna. Opisując osobno krajobrazy morskie, leśne, górskie lub wiejskie można uzyskać zbliżony obraz całości galerii. Aby dodać do tego usystematyzowanego opisu odrobinę zamieszania warto wspomnieć iż wiele wzorów ma swoje odpowiedniki w różnych wariacjach kolorystycznych, które w różny sposób wpłyną na wygląd wnętrza. Co więc zyskasz, gdy na Twojej ścianie zagości  fototapeta krajobraz:

 • - naturalne powiększenie wnętrza,
 • - doskonałą jakość i odporność na płowienie farb,
 • - prosty montaż fototapety winylowej na fizelinie.

Każde pomieszczenie jest inne, a jego styl jest indywidualny. Dobierając idealny model krajobrazu do swojego salonu czy sypialni zwróć uwagę na rodzaj pejzażu i jego kolorystykę.

Krajobraz parku

Jak dobrać motyw fototapety z krajobrazem

Na początek warto zacząć od krajobrazowych panoram. Taka fototapeta krajobraz przedstawia ogromną liczbę majestatycznych miejsc, których splendor jest istnym zbawieniem dla monotonnych wnętrz. Oczywiście dzieła te różnią się od siebie, koncepcją kolorystyką i rzecz jasna tematem. Jednym z najpopularniejszych pozostaje niezmiennie wrzosowe pole z wielkim pasmem gór na horyzoncie, oraz nielicznymi drzewami pomiędzy. Wzór ten emanuje spokojem, a przy tym pozytywną energią wzbogacającą charakter wnętrza, lecz nie zmieniając go przy okazji. Możesz zakochać się w cudownych pejzażach, a poniżej wymieniamy kilka ich rodzajów:

 • pejzaż górski,
 • miejski krajobraz architektoniczny,
 • romantyczne krajobrazy morskie,
 • szeroka perspektywa pejzaży lasów,
 • dekoracyjna przestrzeń zachodów słońca.

Trwała moda na fototapety krajobraz

Równie często spotykanym motywem fototapety krajobraz jest woda. W przeróżnych formach, od najbardziej charakterystycznych wodospadów zaczynając, przez rzeki i jeziora, po gigantycznych rozmiarów morza i oceany. Doskonałym przykładem wzoru o tym motywie będzie rajska plaża z kilkoma wysokimi palmami o wielkich i gęstych koronach. Całe dzieło utrzymane jest w żywej wesołej kolorystyce, która ma znaczący wpływ na to w jaki sposób odbierane jest wnętrze, a co za tym idzie jak czują się w nim ludzie.

Kolejną niezwykle ważną grupa dekoracji z krajobrazami jest ich połączenie z kwiatami. Dzięki ogromnej ilości niezwykle różnorodnych krajobrazów z tej grupy tematycznej znalezienie odpowiedniego wzoru zostało znacznie ułatwione. Fototapety krajobraz na każdą ścianę przedstawiające kwiaty charakteryzują się sporą dozą delikatności i naturalnego piękna czerpanego wprost z natury. Ta wspaniała atmosfera udziela się każdemu wnętrzu do którego trafi dekoracja o temacie krajobrazu. Ponadto bardzo często zdarza się iż konkretne gatunki kwiatów wpływają w dodatkowy specyficzny sposób na pomieszczenie. Najlepiej opisać to za pomocą przykładu, jaki dają słoneczniki. Mianowicie niezależnie w jakim wnętrzu się znajdą natychmiast je rozjaśniają, wprowadzając niezwykle pozytywną i przyjemną atmosferę krajobrazu z polem słoneczników. Takie cechy są szczególnie przydatne gdy ozdabianemu wnętrzu czegoś brakuje.

Modne i piękne fototapety z pejzażem

Kochamy cudowne górskie krajobrazy z szumiącą pod polskimi, tatrzańskimi reglami kosodrzewiną. Szyty układające się w korony przełęczy, wydobywają wspaniały klimat cechujący najpiękniejszy polski krajobraz. Fototapeta z takim widokiem zachwyci każdego i wzbogaci dosłownie każde wnętrze. Przenieś piękny krajobraz polski na fototapetę. Idealna kompozycja uatrakcyjni salon stając się jego główną ozdobą. 

Przeszukując kategorie motywów z krajobrazem w poszukiwaniu najlepszej dekoracji natknąć się można na dzieła z zakresu ornamentyki. Te kształty przywodzące na myśl fragmenty roślin, takich jak liście czy kwiaty, wnoszą do wnętrza artystyczny powiew świeżości, który czasem jest tak bardzo potrzebny. Fototapety o temacie krajobrazu w wersji laminowanej do kuchni doskonale wyglądają właśnie z takimi wzorami.

Pora dnia ma wpływ na emocje fototapety krajobraz

Znaczący wpływ na emocje przekazywane przez tapetę z krajobrazem ma porad dnia uchwycona na zdjęciu. Romantyczne zachody słońca wpływają nostalgicznie na wnętrze, a dynamicznie uderzające o plażę fale morskie dodają ekspresji. Błękitne niebo nastraja optymistycznie, a białe obłoczki wnoszą element zaciekawienia. Fototapeta krajobraz, to otwarta księga pełna emocjonalnych czarów. Decydując się na motyw, warto wiedzieć z jakimi emocjami będziemy mieli do czynienia. Chcemy zwrócić Twoją uwagę na piękne i wyciszające tapety z pejzażami górskimi oraz morskimi. Najpiękniejsze chwile uchwycone przez artystów fotografów angażują zmysły i tonują emocje. Przy takim dekorze odpoczniesz po ciężkim dniu i zachwycisz się szczegółami.

Ważnym czynnikiem emocjonalności fototapety z motywem krajobrazu będzie kolorystyka. Nasycone kolory o mocnej intensywności pasują szczególnie do widoczków z lasami, wodospadami lub górami. Możesz jednak modyfikować temperaturę formy zdobniczej nakładając na dekorację odpowiedni filtr kolorystyczny. Czarno biały krajobraz stanie się bardziej zrównoważony, a w sepii wyciszający. Mając na uwadze tą zasadę stworzyliśmy liczne modele z krajobrazami o zrównoważonych barwach.

Modna fototapeta z modelem krajobrazu Polski

Zakochanym w Polsce oferujemy dekoracje budowane na bazie zdjęć polskich krajobrazów. Tapeta z modelem polskości stanie się odzwierciedleniem Twojej wrażliwości na otaczające Cię piękno. Uchwycone chwile przeniesione w formie dużych wydruków do naklejania na ścianę stworzą w Twoim mieszkaniu atmosferę etnicznego przywiązania. Coraz częściej temat Polskiego krajobrazu na fototapecie uznawany jest za wyznacznik obeznania w trendach dekoracyjnych.

Galeria Agaton Studio bazuje przede wszystkim na zdjęciach wykonanych przez polskich autorów. Organizowane plenery od Tatr po morze stale zasilają naszą bazę doskonałej jakości fotografiami ukazującymi piękno polskiego krajobrazu. Masz specjalne wymagania co do tematu z polskim krajobrazem? Napisz do nas, a wykonamy dla Ciebie indywidualną sesję wybranego miejsca w Polsce, a jej efekty przeniesiemy na wielko-formatowy wydruk.

Z czego wykonane są fototapety

Najważniejsze cechy, które wyróżniają nasze fototapety z krajobrazami:

 • holenderski podkład winylowy na fizelinie zapewniający prosty montaż,
 • druk lateksowy HP, a zatem trwałe i nasycone kolory,
 • romantyczne krajobrazy morskie,
 • certyfikaty ekologiczne oraz PZH,
 • możliwość dopasowania koloru i rozmiaru do Twoich wymagań.

Jak nakleić fototapetę na ścianę

Montaż fototapet winylowych na fizelinie jest znacznie prostszy od innych rodzajów materiałów. Klej nakładamy jedynie na ścianę i dociskamy suchą tapetę. Później ją wyglądamy wypychając bąbelki powietrza. Szczegółowa instrukcja zawsze jest wysyłana wraz z zamówieniem