Wenecja

Nowe produkty

Fototapety Wenecja

Fototapety z motywem Wenecji - winylowe na fizelinie - trwałe i proste w naklejaniu. W naszej galerii kupisz fotoapety z Wenecją na wymiar ściany na najlepszych holenderskich materiałach. Wystarczy nanieść klej na ścianę i docisnąć suchą fototapetę o tematyce Wenecji do mokrego podłoża. Każdą fototapetę Wenecja zamówisz na wymiar ściany oraz w dowolnej kolorystyce. W kolekcji sklepu Agaton Studio fototapety Wenecja przedstawiają: gondole w kolorze niebieskim – tło czarno białe, maska wenecka w kolorze turkusowym – tło w kolorze sepii.Jedno jest pewne - fototapeta Wenecja jest piękna. Może powodem są unikalne gondole przemierzające kanały, stare renesansowe kamieniczki odbijające się w wodzie lub mosty rozpięte nad wąskimi przesmykami. To właśnie w nich zakochani są dekoratorzy wnętrz stosujący fototapety z motywem Wenecji. Niezależnie od tego czy pociąga nas wenecka tradycja karnawału maskaradowego nad którym skrzydła rozpościera „Lot Anioła”, czy pozbawiona zgiełku grudniowa nuta fototapety z Wenecją opleciona stylową nostalgią za latem. Fototapeta Wenecja przeniesiona na ścianę naszego mieszkania poprawi jego wygląd i podniesie prestiż wnętrza.

Technika wykonania:
1/ fototapeta wykonana na materiale winylowym z podłożem fizelinowym
2/ wybór struktury (chropowatości) – imitacja tkanego lnu lub drobnego bałtyckiego piasku
3/ tusze ekologiczne lateksowe HP

Fototapety Wenecja wykonywane są po złożonym zamówieniu co pozwala na zmiany:
- pełne dopasowanie rozmiaru,
- zmiana kolorystyki całego wzoru,
- zmiana kolorystyki jednego elementu,
- dopasowanie podkładu do szczególnych wymagań wnętrza,
- możliwe laminowanie,

Więcej informacji telefonicznie pod numerem 723-555-725 lub mailowo biuro@agatonstudio.pl

Pokazywanie 1 - 17 z 17 elementów

Fototapeta Wenecja uliczka

FOTOTAPETA WENECKA ULICZKA W ROZMIARZE ŚCIANY

Najpiękniejsze fototapety uliczki w Wenecji, to właściwie chodniki umocowane do nabrzeży kanałów. Ciekawostką fototapety z motywem Wenecji i jej uliczkami jest odgrodzone od tafli wody stylowymi metalowymi barierkami i “przytulone” do pięknych fasad starych kamienic. Na fototapecie z Wenecką uliczką znajdziesz tylko stare kamienice. Miasto jest zamknięte architektonicznie stanowiąc wspaniały temat do dekoracji wnętrz. Bardzo popularnym motywem dekoracyjnym, który ilustruje fototapeta wenecka uliczka jest perspektywiczny kanał nad którym rozpościera się most – jest ich około 400 w mieście i pozwalają na przejście suchą nogą z jednej na drugą stronę ulicy - kanału. Wspaniała historia wiąże się z fototapetami o motywie mostów w Wenecji, które przez długi czas były miejscem zwady na kije lub pięści między mieszkańcami sąsiadujących dzielnic lub ulic. Obecnie takie praktyki są zakazane, ale warto patrząc na urocze weneckie mostki na fototapecie znać ich historyczne tło. Mosty łączyły również, były miejscem spotkań kochanków oraz traktem przez który przenoszono towary na handel. Fototapeta Wenecja nawiązuje również do zgiełku dużego portowego miasta. była przez wieki miastem handlowym. Właśnie fototapeta Wenecja nawiązuje do romatycznych wypraw dookoła świata. Z Wenecji wyruszał Marco Polo na wyprawy i do niej sprowadzane były z odległych Indii przyprawy. Bogactwo mieszkańców oraz ich zamiłowanie do handlu ukazywano w sztuce teatralnej – Kupiec Wenecki Williama Szekspira. Ozdabiając ścianę fototapetą z Wenecją nawiążesz do klimatu portowego miasta. Zauważ, że pionowe linie wyznaczają stare, romantyczne domy w których okna zabezpieczone są drewnianymi okiennicami. Lekkość architektoniczną ukazaną na fotototapetach z uliczkami Wenecji przenoszą liczne lekkie ażurowe logia, które chronią przed słońcem i zapewniają delikatny przewiew powietrza. Bardzo często w kompozycji fototapety z wenecją pojawiają się uliczki ze schodami. Uliczki wenecji są niezwykle wąskie co sprawia, że nie znajdziesz na nich ławeczek. Na fototapetach Wenecja, to właśnie schody pełnią funkcję odpoczynku i relaksu. Na szerokich schodach pałacu Ca' d'Oro lub Scalę Bovolo wieczorami spotykają wenecjanie oraz turyści. Cała kompozycja doskonale aranżuje się z wnętrzami retro lub nawiązującymi do tego tematu. Ciekawym rozwiązaniem dla tapet z wenecką uliczką jest zmiana jej kolorystyki. Zamiast pełnego koloru, cała ozdoba ściany wykonywana jest w szarościach lub sepii z jednym motywem kolorystycznym. Na przykład fototapeta z turkusowymi okiennicami, czerwonymi latarniami lub niebieskimi detalami gondoli. Sprawdź na zamieszczanych do każdej fototapety o temacie Wenecji aranżacjach jak wiele dobrej energii wnosi do wnętrza takie rozwiązanie kolorystyczne. Nasza galeria bazuje przede wszystkim właśnie na takich wzorach dekorów.

Fototapeta Wenecja noc

NAJPIĘKNIEJSZA FOTOTAPETA WENECJA NOCĄ

Fototapeta z motywem nocnej Wenecji rozkwita nowym światłem. Staje się romantycznym miastem północnych Włoch. Gwarnym, ale nie hałaśliwym. Na fototapecie z Wenecją brak warkotu samochodów, ale za to słychć przytłumione rozwoy i śpiew gondolierów. Na szerokich schodach kamienic wre życie. Fototapeta z Wenecją w nocy ma unikalny charakter. Blask latarni wydobywa zachwycające detale architektoniczne. Za dnia ładne, nocą fototapety pięknieją. Czy warto nakleić na ścianę taką dekorację? Na pewno będzie romantyczna i dostojna. Fototapeta Wenecja poprawi warstwę wizualną, a jednak nie do każdego pomieszczenia będzie można ją zastosować. Ciemne wzory pomniejszają optycznie wnętrze, a do takich będzie należała noc w Wenecji. Mały salon lub sypialnia z fototapetą o tematyce Wenecji staną się jeszcze mniejsze. Do takich wnętrz najlepiej wybrać jasną fototapetę z panoramą Wenecji.

Fototapeta maska wenecka

FOTOTAPETA MASKA WENECKA UPIĘKSZAJĄCA WNĘTRZE

Karnawał w Wenecji rozpoczyna lot anioła. Wielkie wydarzenie, które oznajmia, że można i trzeba się bawić. Fototapeta z Wenecją nawiązuje do tego wspaniałego okresu. Czasu w którym bogato zdobiona maska zaczyna królować na placach i uliczkach. Bardzo przydatna ozdoba, którą ukrywasz to co dzieje się podczas karnawału. Tajemnica weneckich fototapet jest znacznie ciekawsza od rzeczy oczywistych. Prawdopodobnie dlatego maski weneckie cieszą się dużą popularnością. Dekoracyjnie maska będzie idealną ozdobą ściany w sypialni, gdzie tajemniczość i nuta niepewności jest pożądaną emocją. Fototapeta maska wenecka będzie więc idealnym odzwierciedleniem karnawału. Maski weneckie wykonywane są zazwyczaj z masy plastycznej i ozdobione piórami, kryształami swarovskiego, a w modelach ekskluzywnych drogimi kamieniami. Ważne, aby maska się wyróżniała, a w ciemnościach dawała euforyczną radość migoczącymi odblaskami światła. Typowo dla kobiet i mężczyzn wykonywane są maski w odpowiednim charakterze oraz mimice. Mocne, groźne, uduchowione dla mężczyzn oraz delikatne, otwarte, radosne dla kobiet. Kolory albo bardzo intensywne, albo całkowicie stonowane. Twórcy masek pamiętają, że ich dzieła będą oglądane przede wszystkim w ciemnościach. Podobnie jak kanały i gondole – karnawałowe maski są sugestywnym tematem ozdób nawiązujących do Wenecji.

Fototapeta Wenecja gondole

ROMANTYCZNA FOTOTAPETA WENECJA GONDOLE

Gondola - typ łodzi wiosłowej jednoznacznie kojarzonej z Wenecją. Fototapeta wenecka gondola podobnie jak kształt łodzi charakterystyczna linia asymetrycznego, bogato zdobionego kadłuba, nie można zostać pomylona z żadną inną łodzią. Fototapety gondole obok kanałów i masek są nieodłącznym elementem określającymi Venice. Na fototapetach z gondolami są one kierowane przez Gondolierów stojących na rufie za pomocą jednego długiego wiosła. Przemierzają kanały służąc przede wszystkim turystom. Twoja ozdoba ściany w formie fototapety z Wenecją będzie odzwierciedleniem tego stylu. Kierowanie gondolą po zatłoczonych kanałach nie jest proste, wymaga dużej wprawy co powoduje, że Gondolier zanim uzyska to miano musi przebyć szereg szkoleń i nabyć sporej praktyki. Wenecja pozbawiona ulic szczyci się przeprawami wodnymi – kanałami z których największymi są Canal Grand i Canale di Cannaregio. Znaczenie gondoli dla Wenecji można porównać do znaczenia żółtych taksówek dla Nowego Jorku. Bez nich to miasto byłoby znacznie uboższe, wiele historii nie mogłoby się wydarzyć. Czy wyobrażasz sobie film o Wenecji w którym nie ma gondoli? Co zyskasz, gdy Twoją ścianę zdobi fototapeta gondole. Niewątpliwie poprawisz wygląd całego wnętrza, optycznie je powiększysz i co najważniejsze, powiążesz je tematycznie z ulubionym miastem. Właściwe ujęcie gondoli zaaranżowanej do konkretnego salonu, czy sypialni sprawi, że zyskasz przestrzenną dekorację na wymiar ściany. W naszej galerii tapet, od lat największą popularnością cieszą się wzory czarno białe i w sepii. Szczycimy się doskonałym odzwierciedleniem kolorów oraz materiałów na jakich wykonywane są fototapety z weneckimi gondolami. Nie może być inaczej. Gondolierzy nie wybaczyliby nam, gdyby dekoracja była byle jaka. Gondole, to przecież najpiękniejsze łodzie na świecie.