Obrazy przestrzenne

Nowe produkty

Powiększające wnętrze obrazy mają tą samą właściwość co fototapety. Mianowicie sprawiają iż pomieszczenie w którym się znajdą wydaje się byś większe niż w rzeczywistości. Lekkie klaustrofobiczne uczucia znikają a na ich miejscu pojawia się zastąpiona przez nie pozytywna aura płynąca z dekoracji. 

na stronę
Pokazywanie 1 - 21 z 40 elementów

Iluzja powiększenia wnętrza obrazami przestrzennymi

Efekt ten nie jest żadną magiczną sztuczką ani kłamstwem. Chodzi w nim o oszukanie wzorku by wydawało mu się iż w miejscu dekoracji jest tak jakby okno do kolejnego fantastycznego pomieszczenia. Dzieje się tak dzięki zastosowanej we wzorze perspektywie czyli stylowi w którym wszystkie elementy wzoru jak na przykład budynki zmniejszają się w jednym punkcie wraz z odległością. Warto również zauważyć że im większa jest dekoracja tym mocniejszy będzie ów specjalny efekt. Dekoracje powiększające wnętrze są często wykorzystywane przez projektantów wnętrz gdy powiększenie pomieszczenia przez zburzenie jakiejś ściany czy wstawienie okna nie jest brane pod uwagę. Ponadto ten sposób jest znacznie tańszy i szybszy. Oczywiście poza tą wspaniałą i niezwykle praktyczną własnością dekoracje takie wciąż sprawiają że wnętrze zyskuje wspaniałą ozdobę. Takiego typu wzory są doskonałym materiałem na fototapety do sypialni.

Obrazy w przestrzennym wymiarze

Aby jednak każdy podjął świadomą decyzję należy szerzej opisać samą konstrukcję obrazów. Otóż jest to naturalny materiał canvas wykonany z lnu, na jego powierzchni nadrukowany wzór zostaje naciągnięty na ramę zbitą z sosnowych krosien. Pomimo tego niezwykle prostego opisu który ukazuje tego typu dekoracje jako banalne do złożenia obrazki, ich design jest bardzo nowoczesny. Nie potrzebują ramki która jest niezmiennie kojarzona z wszystkimi dotychczasowymi obrazami, ich urok i piękno polega właśnie na jej braku. W taki sposób powstaje dekoracja jaką jest obraz. Jest kilka właściwości które odróżniają obrazy od fototapet. Ich największą zaletą jest możliwość łatwego przenoszenia z miejsca na miejsce, oraz zdejmowania w razie potrzeby, na przykład remontu lub innych podobnych temu aktywności. Podczas gdy zdjęcie fototapety ze ściany stanowi dla niej koniec a ponadto pozostawia po sobie spory bałagan trudny do uprzątnięcia. Dodatkowo obrazy można podzielić na kilka części które sprawiają że cała dekoracja zyskuje potężną dawkę artystycznego wyrazu który udziela się we wnętrzu do którego trafi. Takie obrazy nazywane są tryptykami gdy mówimy o trzech częściach, oraz pentaptykami gdy części jest pięć a ponadto są one różnej wielkości. Pomimo iż wzór został podzielony a dekoracja wisi zwykle oddzielona o kilka centymetrów od każdego elementu to wciąż można z łatwością zobaczyć pełen wzór, zwyczajnie spoglądając na niego z boku. Właśnie wtedy część wzoru która znajduje się na bokach obrazu sprawia że znów widzimy piękną pełną dekoracje. Jednym z najczęściej spotykanych wzorów powiększających wnętrze są wszelkiego rodzaju abstrakcyjne tunele. Jest to dosyć oczywiste że najlepsze wzory pochodzą właśnie z tej dziedziny, artystów tworzących takie dzieła nie interesują prawa fizyki, grawitacja i funkcjonalność. Doskonałym przykładem właśnie takich wzorów jest tunel w kolorach bieli i lekkich odcieni szarości podtrzymywany przez dwa rzędy kolumn które odbijają się w gładkiej niczym lustro powierzchni podłogi oraz sufitu zmniejszając się wraz ze zbliżaniem się do środka wzoru. Taka dekoracja to czysta kwintesencja obrazów powiększających wnętrze, które równie dobrze mogą z łatwością trafić jako wzór na fototapety do kuchni i innych miejsca.. Dla osób których abstrakcja nie zadowoli pozostaje jeszcze równie wspaniała kategoria jaką jest architektura. Najczęściej objawiająca się w postaci uliczek. A nie ma lepszego przykładu takiej uliczki niż Widok schody prowadzące w dół prosto między stare klimatyczne kamieniczki, które oczywiście wraz z odległością coraz bardziej się zmniejszają. Nie jest to jednak jedyny atut ponieważ dzięki temu że uliczka prowadzi w dół, w górnej partii obrazu powstaje wspaniały widok na miasto utrzymane w tym samym stylu co kamieniczki. Poza tymi wymienionymi wzorami można jeszcze znaleźć ogromną liczbę wzorów które zwyczajnie są tak wyjątkowe że nie dają się z kategoryzować.